Gå till innehåll

Tävlande

BRR-danser

Bugg

Ann-Charlotte Månsson & Ulrika Wendel 35+ A
Dick Jönsson & Tova Becker Vuxen C
Fredrik Persson & Emilie Sörholm Vuxen B
Henric Salomonsson & Madeleine Salomonsson Vuxen C
Kent Ahlgren  & Jessica Sylvest Hansen 35+ C
Peter Hugo Martin Brädde & Helen Andersson 35+ B
Klass AR TR  Par / Trio Tävlar för T4 T3 T2 T1 T0 Tot
Fullständiga och sökbara rankinglistor hittar ni på Dans.se
 
Inga par/trior har erhållit några rankingplaceringar
 

Anmälningar till kommande tävlingardär minst en person i paret/trion har eller kommer att ha tävlingslicens hos DF Dansa Åh Le. Anmälningstatus visar i vilket administrativt skede anmälan befinner sig vilket kan vara "Preliminär", "Ok att skicka", "Anmälan klar" eller "Efteranmäld".

Klass Tävlande Tävlar för Anmälan
Anmälningslistan hämtas automatiskt från Dans.se

Tävlingsresultat från 2022-02-09 till 2023-02-09.

  Klass Plats UP Tävlande

2022-10-08  -  Jiversbuggen R, Växjö

B35C/BGC 10 / 17 1 Kent Ahlgren  & Jessica Sylvest Hansen (ÖDF / DFDÅL)
BVC S / 22 Henric Salomonsson & Madeleine Salomonsson (DFDÅL)

2022-10-08  -  Växjöbuggen GP

B35B S / 14 Peter Hugo Martin Brädde & Helen Andersson (DFDÅL)
B35C/BGB 4 / 13 * 1 Kent Ahlgren  & Jessica Sylvest Hansen (ÖDF / DFDÅL)
BJB/BVC S / 19 Henric Salomonsson & Madeleine Salomonsson (DFDÅL)

2022-09-17  -  Kalmarsnurren

BVC 6 / 7 Henric Salomonsson & Madeleine Salomonsson (DFDÅL)

2022-09-17  -  DM Skåne-Halland, Kalmar

BV 3 / 3 Henric Salomonsson & Madeleine Salomonsson (DFDÅL)

2022-09-10  -  PiratenPokalen 2022 Slowbugg, Sjöbo

BX 7 / 10 Dick Jönsson & Tova Becker (DFDÅL)

2022-09-10  -  PiratenPokalen 2022 Utmaningen, Sjöbo

BX 18 / 18 Dick Jönsson & Tova Becker (DFDÅL)
BX S / 18 Kent Ahlgren  & Jessica Sylvest Hansen (ÖDF / DFDÅL)

2022-09-10  -  PiratenPokalen 2022 SHDSF Distriktscupen Deltävling 1, Sjöbo

BVX 3 / 3 Henric Salomonsson & Madeleine Salomonsson (DFDÅL)
B35X S / 8 Kent Ahlgren  & Jessica Sylvest Hansen (ÖDF / DFDÅL)

2022-09-10  -  PiratenPokalen 2022, Sjöbo

B35C/BJC S / 10 Kent Ahlgren  & Jessica Sylvest Hansen (ÖDF / DFDÅL)
BVC 4 / 5 Henric Salomonsson & Madeleine Salomonsson (DFDÅL)
BVC 5 / 5 Dick Jönsson & Tova Becker (DFDÅL)

2022-05-26  -  Timmelesnurren, Ulricehamn

BVC 19 / 25 Dick Jönsson & Tova Becker (DFDÅL)
B35C 12 / 16 Kent Ahlgren  & Jessica Sylvest Hansen (ÖDF / DFDÅL)

2022-04-30  -  Jönköpings Trofén

B35A 19 1 Ann-Charlotte Månsson & Ulrika Wendel (DFDÅL)
B35B 16 Peter Hugo Martin Brädde & Helen Andersson (DFDÅL)
BGC/BGB/B35C/BJC 11 Kent Ahlgren  & Jessica Sylvest Hansen (ÖDF / DFDÅL)
BVB/BJA 23 Fredrik Persson & Emilie Sörholm (DFDÅL)
BVC 14 Henric Salomonsson & Madeleine Salomonsson (DFDÅL)
BVC 21 Dick Jönsson & Tova Becker (DFDÅL)